kolofix espresso 16. 4. 2021

Apr 16, 2021

Návrat ztraceného syna! Fantastická taktika při závěrečném spurtu vynesla zkušeného cyklistu k dlouho očekávanému úspěchu.
Blýská se na příjemnější časy? Konec nevyžádaných sprch od ostřikovačů? Dolní sněmovna pustila k dalšímu schválení novelu o předjíždění cyklistů. Že bychom se naučili držet si odstup?

  • Před sezónou se mluvilo o konci jeho kariéry a on teď válí jako za mlada. Tři spurty = tři vítězství! Mnohými odepisovaný borec dokazuje, že ještě může konkurovat mladým vlčákům!
  • SRAM nepolevuje a dál do toho slušně šlape. Po této novince si dokážeme představit, že inženýři v Japonsku zhluboka dýchají a opakují si: „hlavně nepropadat panice, hlavně nepropadat panice“. 
  • Bude na silnicích bezpečněji? Poslanci schválili zásadní novelu zákona o předjíždění cyklistů. Jsme na dobré cestě, jak se přidat k řade evropským zemím, kde pravidlo o bezpečné vzdálenosti při předjíždění cyklistů již mají.
  • Ukázka závodních strojů, které vídáme na světových akcích. Nezřídka se na kolech objeví prototypy dosud nepředstavených komponentů. V čem se kola liší a v čem jsou si naopak podobná se dozvíte v zajímavé reportáži z italského Nalles.

Chceš taky pravidelně dostávat do e-mailové schránky zajímavosti ze světa cyklisticky? Přihlásit se můžeš na dolní liště tady.