Tlumičárna kolofix

Specializované a svým způsobem ojedinělé pracoviště, které jinde v Česku nenajdete.

NA SERVIS ODPRUŽENÍ NOVĚ PŘIJÍMÁME I SAMOSTATNÉ KOMPONENTY. Již není nutné se objednávat s celým kolem. Nově stačí si objednat samostatný servis odpružení a následně přinést daný komponent na vybranou pobočku. Toto je nejrychlejší cesta, jak si zajistit servis odpružení s dokončením do 5 dnů i v průběhu hlavní sezóny.

V naší tlumičárně opravujeme veškeré tlumiče, vidlice a teleskopické sedlovky ze servisní sítě kolofix i od partnerských servisů, které spoléhají na naši preciznost, kvalitu, rychlost a odpovědnost za vykonanou práci. Správný chod komponentů je pro jízdu a skvělé časy nejen na enduro závodech naprosto zásadní.

Servisujeme odpružení Rock Shox a Fox včetně modelů s tlumící jednotkou Brain, X-Fusion, RST, DVO, Suntour, Bike Yoke, Oneup, 9point8. U Cannondale Lefty děláme běžný servis.

Většinu komponentů novějších než 5 let jsme schopni opravit do 5 pracovních dnů, starší dle dostupnosti náhradních dílů.

NEJRYCHLEJŠÍ SERVIS ODPRUŽENÍ

Nově nabízíme možnost poslat komponenty odpružení přímo k nám do kolofix tlumičárny. Pokud se ti nechce chodit na pobočku nebo point kolofix, můžeš nám komponent snadno poslat.
POŠLI VIDLICI, TLUMIČ NEBO SEDLOVKU přímo do kolofix tlumičárny a my ti garantujeme, že od nás bude zpátky do 5 pracovních dnů!

JAK NA TO?

 1. ZABALIT
 2. Nezapomeň vše bezpečně zabalit, aby se během přepravy žádný z komponentů nemohl poškodit nebo volně pohybovat. Poslat můžeš samozřejmě i více komponentů v jedné zásilce. V tom případě doporučujeme zabalit vše obzvláště pečlivě. Vidlici pošli čistou, včetně víčka ventilku, dálkového lockoutu i s páčkou a reboundového ovladače. Naopak určitě do krabice nebal a nech si doma: pevné osy, uchycení brzdové hadičky, snímače tachometru, adaptéry brzdového třmenu, blatník atd.

  Tlumič pošli včetně čepů a podložek (vždy stáhni k sobě stahovací páskou), Brain tlumič odstroj od montážních prvků ke kolu. Teleskopickou sedlovku pošli bez sedla zámku a šroubů sedlovky.

 3. POPSAT
 4. Sepiš základní informace: své jméno, adresu, email a telefon + model komponentu a popis závady nebo informaci, že se jedná o běžný provozní servis. Uváděj telefon, na kterém budeš k zastižení pro případ, že od tebe budeme potřebovat cokoliv doplnit.

 5. ODESLAT
 6. Sám si vyber přepravce a pošli na adresu:
  Kolofix sklad
  Údolní 212/1
  147 00 Praha 4 - Braník

  a nezapomeň doplnit telefon 725 405 293 (číslo skladu - slouží pouze pro přepravní služby)

A to je vše. Za pár dnů se spolu s vidlicí, tlumičem nebo teleskopickou sedlovkou opět shledáte.
Garance 5 pracovních dní je poskytována na komponenty mladší 5 let a počítá se od okamžiku doručení k nám do tlumičárny.
Pokud máš dotazy, napiš nám email na tlumice@kolofix.cz nebo zavolej na číslo 725 346 140.

Malý servis

Pokud chcete udržet své odpružení v dobrém stavu, doporučujeme základní údržbu vidlice/tlumiče/sedlovky během sezóny! Komponent rozebereme, vyčistíme, naplníme novou mazací náplní. Než putuje zpět k zákazníkovi, tak ho zase složíme, natlakujeme na provozní tlak a otestujeme.

Velký servis

Když svoje kolo nešetříš a nebyl čas na pořádný servis, nech si udělat kompletní repas. Komponent rozebereme, vyčistíme, vyměníme veškerá těsnění, namáhané části a gufera. Znovu naplníme předepsanými oleji, dusíkem a vším, co je potřeba. Otestujeme a připravené k použití vracíme zpět.

Mimo malý a velký servis provádíme i tuning - umíme si pohrát s planžetami a řešit specifické nastavení dle potřeb každého jezdce a vylepšujeme vlastnosti starších vidlic pomocí upgrade kitů.

Máš poškrábanou teleskopickou sedlovku nebo vnitřní nohy vidlice? I tohle umíme opravit.

Profesionály definuje nejen prostředí a vybavení, ale i schopnosti, zkušenosti a ochota umět se postavit čelem ke svým chybám - bez toho se nedá růst. Navíc kluci z tlumičárny nejsou jen mechanici, ale především bikeři, kteří moc dobře ví, co odpružení potřebuje.