Pojeď s námi na svěťák!

08. 9. 2021

Ospalá neděle... jedou se závody v XC, sedíš na gauči a fandíš. Jaké to je, když to všechno vidíš naživo?
Zážitky z výhry v soutěži "Pojeď s námi na svěťák!" ti zprostředkují Vojta a Honza!

"Přejede Cink všechny /rockgárdeny/ a nebo si zase nakřápne ráfek? A co Evie Richards, ustojí únavu po vyhraném mistrovství světa?"

Svět horských kol je přitažlivý. Napínavý. Překvapivý. Jaké to je naživo?

Povypráví ti o tom naši dva zákazníci, na které se usmála losovací ruka v soutěži s kolofixem a mohli jet s námi a užít si závodnický full service - od vyzvednutí, povlečenou postel, až po vynikající kuchyni Pavla Čábelického!

UCI XCO MTB Worldcup Lenzerheide

Kluci, jaký máte vztah k cyklistice?

Honza (doma parkuje rodinných 12 kol!)

Dobrý (smích)! Já jsem vlastně jezdil do 23 let na silničce závodně a pak jsem se ke kolu vrátil kolem kristovek. Na horské kolo. Teď už mám fulla, silnici, krosku a často jezdím s vozíkem (vozím dcerku). Když se jedu projet, beru silnici, ale když chci někam mimo, beru krosku.
Bika mám moc rád, ale popravdě na něm jenom závodím. Kolo pro život a různé lokální závody u nás - třeba Ráfkárna Velká cena Hradce Králové.

Vojta, "jen 2 kola" (horské, silniční a druhou sadu širších kolo à la gravel)

Já jsem bez cyklistické historie. Do 32 let jsem závodně vesloval a i když jsem kolo jako malý měl taky, byl to spíš sportovní doplněk. Pořádně jsem začal jezdit až po zranění z veslování. Začal jsem s horským kolem, jezdil víc a víc, až jsem se dostal do Ghost týmu. Tady jsem se seznámil s Honzou. Pak jsem si pořídil i silniční kolo, abych mohl líp potrénovat. Teď trávím na silnici času víc, než na biku.

A co fandění u trati, švýcarské Lenzerheide a čas s týmem?

Vojta

Za mě úplně super! Mám moc rád hory, takže už to jen to je bezva. Neomezený přístup na tratě je další pecka a navíc být přímo v týmu, to bylo fakt top! Ta péče byla parádní. Cením i to, že jsme s sebou mohli vzít vlastní kola a zajezdit si sami. Vlastně skoro každý den na kole i na trati! Fakt dobrý :)

Honza

Vojta to hodně vystihl. Já si zajel i dnes, poslední den. Podíval jsem se, kdy vyjde slunce a vyrazil.
I když jak Vojta říkal, že je na hory, tak já mám rád spíš moře... Ale stejně je to kolo skvělý, protože já nerad chodím a běhání taky nemám rád, takže bike mě hodně bavil.

Závody jsou kapitola sama pro sebe. Hodně mě překvapil sjezd - downhill. (Vojta: Mě taky příjemně překvapil a rád bych se šel podívat klidně i v Čechách.) Sjezd v TV zkresluje, tady je to fakt kopec jako blázen. DH trať jsme včera míjeli asi 4x cestou na kopec a u některých překážek mi to hlava nebrala. Strašná výška a dálka - to jsem vůbec nechápal!

GAPP System - kolofix, týmový mechanik Happy

Co jste říkali na Pavlův jídelníček?
(Pavel totiž nejen servisuje, ale týmu i vaří a protože nářadí je základ, vozí si s sebou vlastní nože)

Honza

Já si prošel několika sportovními týmy a nikde nebyla taková péče jako od Pavla. Přišlo mi, že závoďáci mají dokonalé podmínky a ten servis je neuvěřitelnej. Až jsem si někdy říkal, jestli to není moc...

Vojta

Když to sleduješ zvenku, tak světový pohár je pro horská kola nejvíc. Jezdí tu nejlepší týmy na světě a ty jako divák si neumíš představit zázemí sportovce. U tour mají kuchaře, kustoda, maséra, šílenejch lidí... Ale tady v těch týmech jich není tolik. Je vidět, kolik dřiny za tím je. U GAPP System - kolofix je to jen mechanik (Happy) a šéf týmu (Pavel) a oba se za ten den nezastaví.
Fakt dřina! Kdybych tu nebyl a neviděl to, tak si to nepředstavím.
Klobouk dolů. Jestli se to jezdí od jara do podzimu, tak teda půl roku takový zápřah... No, masakr!

Regnerace po tréninku v Lenzerheide

Až přijdete zítra do práce, jaké dvě historky nebo momenty kolegům povyprávíte?

Honza

Asi nic, nechci je naštvat (smích). Máme v práci čistě ženský kolektiv, takže budu asi vyprávět o přírodě, o horách, o tom úžasným výhledu z pokoje, kde jsme spali! To byl největší šok. Taky o šéfkuchaři! Závody by je asi nezajímaly...

Vojta

Já budu vyprávět spíš doma. Manželka asi bude závidět, jezdí taky na kole. Zážitků mám fakt hodně. Strašně se mi líbil dnešní závod, kdy jsem byl na trati a běhal jako malej s foťákem a byl absolutně nadšenej. Nahoru, dolů, nažranej prachu, hned u trati, jezdci mě míjeli o 30 cm. Díky Rainbow Passu jsem stál přímo u dojezdu a to byla fakt pecka.
A taky to, jak o nás bylo postaráno! Excelentní.
Vnímám teď, jak strašně náročné musí být zajištění hladkého fungování a přitom jsem nezaznamenal žádné napětí.

Honza

Chtěl bych říct ještě jednu věc!
Já si teda servisuju kolo sám, ale Pavlovi a Happymu (týmový mechanik) bych ho svěřil.


Díky za fajn zájezd, kluci!

Zážitky zkoncentrovala Martina :)

pohoda v týmu Gapp System - kolofix